Yrer av liv.

Det er både høytidelig og morsomt med barnevelsignelser. I dag ble Vanja og Martin Fidjes barn – den sjette i rekken – barnevelsignet.  I dag var det Isabell sin tur å bli velsignet. Sammen med dem sto Malin og Markus Kvavik med sin førstefødte – Iva. To nydelige jenter som uten protester tålte å bli holdt og bedt for av pastor Jim.

Det er flott at menigheten kan løfte barna opp i bønn og be om beskyttelse og velsignelse over livene deres. Vi ønsker jo så gjerne at kirken skal yre av liv. Det gjorde den i dag.

Tjener menigheten med musikk.

Ole Georg Galteland leder an musikken med sin gitar om halsen. Han stemte i sammen med Martine Tveit    og Ruth Hovland. I tillegg hadde de dyktige musikere med seg. Denne søndagen var det han som hadde ansvaret. Andre søndager er det andre. Menigheten er rik som har mange dyktige sangere og musikere som tjener menigheten og Herren med musikk. Disse gjør en kjempeviktig jobb i gudstjenesten.