Husgruppe spørsmål – Del 1.

Vi er inne i en tale serie som vi har valgt å kalle: «Tro som holder» og i den første delen snakket Pastor Jim uti fra Jakobs brev, der overskriften var: «Vær ordets gjørere og ikke bare ordets hørere».

Hovedtanken i talen var: «Gode gjerninger skaper ikke tro, gode gjerninger viser sin tro».

  • Bibel vers å lese:
  • Jakobs brev 1. 5-7. +  22-27.  +  2. 14-18. +  2. 24., Matteus 7. 24-27 , Efeserne 2. 8-9  +  Efeserne 2. 10
  • Nøkkel spørsmål:
  • Hvilke tanker/ følelser skaper Jakob i oss når vi hører det han skriver?
  • Pastor Jim brukte et eksempel med tomat frø. Det mest naturlige for et tomat frø, er å bli det som det var skapt til å bli, nemlig tomater. Hva er det mest naturlige å gjøre for en som er skapt av Gud og lever sammen med Jesus?
  • Jakob skriver i 1. 23-24 om å se seg i speilet og gå videre uten å gjøre noe med det en ser. Poenget hans er ikke det ytre og fasaden vår. Men at alt for mange bare lar vær å gjøre grep når det kommer til det åndelige livet. I talen ble det sagt at det virker som om vi noen ganger trenger en fornyelse (Komme nærmere Gud) Og at vi selv må ta et steg imot Gud. Trenger vi en fornyelse av og til? Hvilket steg er bra å ta for å fornye seg selv?
  • Om det behøves for å utvide samtalen, ta med dette verset og spørsmålet.
  • Jakobs brev 1. 16-17
  • Spørsmål: Hva tenker du menes med: «La dere ikke føre vill»? Og hva tenker du: «All god gave og all fullkommen gave», er for noe?

Husk! Vi står i en kjempe viktig fase med ombygging og dugnad i menigheten. Vi er nødt å oppgradere kafeen og rom der barn og ungdom er. Kom, Bli med, invester i barna og de unge.